Nov 1, 2021 00:54
2 yrs ago
12 viewers *
English term

pink tax

GBK English to Hungarian Social Sciences Social Science, Sociology, Ethics, etc.
Definition from Oxford English Dictionary:
an inordinate price markup on services and products marketed to or bought by women (especially as compared to similar products for men), characterized as a tax on femininity.
Example sentences:
Yet pink tax is not a new phenomenon. Over the past 20 years, California, Connecticut, Florida, and South Dakota have released reports on gender pricing in their states. In 2010, Consumer Reports highlighted the matter nationally with a study that found, at the time, women paid as much as 50 percent more than men did for similar products. (healthline)
The influence of tariffs on retail pricing makes it difficult to solely blame manufacturers for gender-based pricing discrepancies seen in stores across the nation. Tariffs do not, however, fully explain or justify the existence of the Pink Tax because discriminatory pricing based on gender is prevalent not just in the case of retail merchandise but also in everyday services. (Bankrate)
The easiest way to avoid the pink tax is to comparison shop when you can. Check out the “men’s” versions of razors, shampoo, and other personal care products. Browse men’s basics like t-shirts, button-up shirts and socks—chances are, you’ll pay less for products of similar, or better, quality. (Good Housekeeping)
Proposed translations (Hungarian)
5 "pink tax"
Change log

Oct 28, 2021 12:25: changed "Kudoz queue" from "In queue" to "Public"

Nov 1, 2021 00:54: changed "Stage" from "Preparation" to "Submission"

Nov 4, 2021 01:56: changed "Stage" from "Submission" to "Selection"

Nov 11, 2021 01:55:

Dec 1, 2021 01:55:

Dec 31, 2021 01:55:

Proposed translations

2 days 8 hrs

"pink tax"

Magyarul: a vételárba beépített genderspecifikus többletköltség. Na ezt soha senki nem fogja az életben leírni.<br /><br />------<br /><br />Fontos tisztázni, hogy a nyugaton már jól ismert „pink tax” kifejezés nem csupán a menstruációs ciklushoz köthető plusz kiadásokat foglalja magába. Idetartozik minden olyan addicionális költség, amely jelentősebb gazdasági alap nélkül terhel gender-specifikusan bizonyos termékeket. A gyermekjátékoktól kezdve, a kozmetikumokon keresztül, egészen az olyan szolgáltatásokig, mint a tisztító, mind kitettek annak az ökonómiai ferdítésnek, mely szerint a nők sokkal kevésbé árérzékenyek, mint a férfiak.<br /><br />A legszemléletesebb példa erre talán a borotva kérdése, aminek vizsgálatakor detektálható a „pink tax” kifejezés eredője is. A gyártók kifejezetten rájátszanak arra a születéstől kezdve – általános szokások nyomasztó köntösébe bújtatott konvenciók által – kialakított, természetesnek vett rendszerre, amely szerint a lányok/nők színe a rózsaszín, a fiúké/férfiaké pedig a kék. Megérintve ezzel olyan szociális beidegződéseket egyébként, amelyek öntudatlanul is meghatározzák az emberi döntést, még olyan jelentéktelennek tűnő apróságban is, mint a borotvavásárlás.
Example sentences:
A "Rózsaszín adó" egy eladási trükk, az, amikor lényegében ugyanazt a terméket drágábban árulják a nőknek, mint a férfiaknak. Emellett a rövidebb ideig viselhető idény és alkalmi ruhák és kiegészítők vásárlására motiválnak. (A példamondat nem jelenti azt,hogy egyetértek a magyar fordítással.) (Alternatív Gazdaság lexikon)
Rózsaszín, illatos, csicsás, drágább – Pink tax, egy adó, ami csak a nőket sújtja Bár nők a férfiak fizetésének átlagosan csak a 78 százalékát kaphatják meg, az üzletben ugyanazért a termékért adott esetben 38 százalékkal többet fizetnek. Ez a pink tax! Hogy is van ez? A pink tax, magyarul rózsaszín adó minden olyan terméket érint, amelyet magasabban áraznak be, csupán azért, mert nőknek szánták őket! S nem csak azért, mert rózsaszín, színes, szagos, cuki, igaz ez a fekete kiskosztümre is! Nem elég, ugye, hogy a nők ugyanazért a munkáért lényegesen kevesebb fizetést kapnak (ez a világ minden táján, az Egyesül Államoktól Ugandáig fellelhető wage gap jelensége), de egyre erősebb az a trend, miszerint a gyártók és a kereskedők látszólag ugyanazt a terméket drágábban árulják a nőknek, mint a férfiaknak. Ez a különbség egyes termékeknél elérheti akár az 50 százalékot is. (Gosztola Judit cikke)
Néhány éve bejárta a világot az úgynevezett "pink adó" híre, hatalmas felháborodást kiváltva: e szerint számos olyan árucikk van a piacon, főleg a drogériák termékei, melyek csak azért, mert elsősorban nők által használt termékek, többe kerülnek. (Ha lehet, ez a fordítás még rosszabb, mint az előző. Az összehasonlító képanyag viszont nagyon szemléletes!) (elemzés)
Something went wrong...
Term search
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search