PayPal hesabı olan bir arkadaşa ihtiyacım var
Thread poster: Serkan Doğan
Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 16:53
Turkish to English
+ ...
Oct 26, 2021

PayPal hesabım yok. Firma bir arkadaşımın PayPal hesabına da ödeme yapabileceğini söyledi.

Bu konuda yardımcı olabilen olursa sevinirim...

Hamid Aydin
Hamid Aydin  Identity Verified
Türkiye
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
Farklı Bir Seçenek Oct 26, 2021

Merhaba Serkan Bey,

Belki biliyorsunuzdur, fakat yine de belirteyim. Proz*Pay üzerinden müşteriniz PayPal'i kullanarak sizin Proz*Pay hesabınıza ödeme yapabilir. Siz de banka hesabınıza aktarabilirsiniz. PayPal kullanarak ödeme yapmak isteyen birkaç müşterime bu seçeneği sundum ve başarıyla uyguladık.

Serkan Doğan

Serkan Doğan
Türkiye
Turkish to English
+ ...
TOPIC STARTER
proz pay Oct 26, 2021

Teşekkür ederim. Peki bunun için para ödeyen proz üyesi mi olmak gerekiyor ve proz pay hesabımı profilimden nasıl görebilirim?

Hamid Aydin
Hamid Aydin  Identity Verified
Türkiye
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
... Oct 26, 2021

Ücretli bir üye olduğum için ücretsiz üyeler için geçerli mi bilemiyorum. Denemekte fayda var. Proz*Pay ayarlarınızı yaptıktan sonra (banka hesabı belirtme vs.) müşterinize sizin Proz.com profilinize tıklamasını isteyin.

Ardından profilinizin ortalarında yer alan "Send a payment via Proz*Pay"e tıklayarak ödeme yöntemi olarak PayPal'i seçmesini isteyin. İşlem bu kadar.

Clipboard01

Serkan Doğan

Nizamettin Yigit
Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Local time: 15:53
Dutch to Turkish
+ ...
Sorun Çözüldü mü ? Oct 26, 2021

Serkan bey

sorun çözüldü mü?

Sağlıcakla
N. Yigit

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Ücretli üye olmaya gerek yok ama Nov 5, 2021

Serkan Doğan wrote:

PayPal hesabım yok. Firma bir arkadaşımın PayPal hesabına da ödeme yapabileceğini söyledi.

Bu konuda yardımcı olabilen olursa sevinirim...

müşteri -> propzpay->payoneer-> parayı çekme durumlarında para oldukça traşlanıyor. 50 yıllık berberim böyle traş görmedim (lafın gelişi)

Serkan Doğan
Türkiye
Turkish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Traş ve Komisyon Nov 6, 2021

Potansiyel olarak paypal hesabı bulabilsem iyi olacak sanırım Nizamettin Bey.

Halil İbrahim Bey, çok teşekkürler. Bunu tahmin etmiştim. Proz üzerinden pek fazla iş almıyorum. O yüzden yoğunlukla proz üzerinden çalışan arkadaşların genelde nasıl ödeme kabul ettiklerini merak ettim. Çoğunlukla paypal mi?

Serhan Elmacıoğlu
Serhan Elmacıoğlu  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Wise (formerly TransferWise) Nov 6, 2021

Merhabalar Serkan Bey,

Kısacası belirtmem gerekirse; ücreti alacağınız ülkenin para biriminde ödemeyi alacaksanız, ben kesinlikle Wise eski adıyla TransferWise kullanmanızı tavsiye ederim. Herhangi bir sorunuz olursa profilimdeki bilgilerden benimle irtibata geçebilirsiniz.

Not: Şu an için Wise ile herhangi bir sorun yaşamadım açıkçası, ve yanlış bilmiyorsam Brexit'ten sonra birçok çevirmen İngiltere'de Wise'ı kullanıyor. Sanırım giderek
... See more
Merhabalar Serkan Bey,

Kısacası belirtmem gerekirse; ücreti alacağınız ülkenin para biriminde ödemeyi alacaksanız, ben kesinlikle Wise eski adıyla TransferWise kullanmanızı tavsiye ederim. Herhangi bir sorunuz olursa profilimdeki bilgilerden benimle irtibata geçebilirsiniz.

Not: Şu an için Wise ile herhangi bir sorun yaşamadım açıkçası, ve yanlış bilmiyorsam Brexit'ten sonra birçok çevirmen İngiltere'de Wise'ı kullanıyor. Sanırım giderek yaygınlaşıyor ve Türkiye'de kullanımı da artıyor. (Touch wood!)

Saygılarımla,
Serhan Elmacıoğlu

[Edited at 2021-11-06 18:09 GMT]
Collapse

Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
FATİH ORUÇ

FATİH ORUÇ
FATİH ORUÇ  Identity Verified
Türkiye
Member (2019)
English to Turkish
+ ...
ödeme yöntemleri & WISE & Prozpay Dec 6, 2021

Benim favorim WISE. Hatta Prozpay'dan ödemeleri para cinsine göre WISE' a aktarıyorum (ör. müşteri pound gönderdiyse WISE'daki pound hesabına çekiyorum). Böylelikle dövizi bozdurmadan WISE'a aktarmış oluyorum.

PayPal isteyen müşterilerimin bazıları Prozpay ile ödemeyi gönderiyorlar. Fakat bazı müşteriler prozpay kullanmamakta ısrarcı maalesef.

Herkese iyi çalışmalar

Serhan Elmacıoğlu

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

PayPal hesabı olan bir arkadaşa ihtiyacım var

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »