90 dakikalık video çevirisi
Thread poster: Bülent Avcı
Bülent Avcı
Bülent Avcı
Türkiye
Local time: 17:23
English to Turkish
+ ...
Sep 7, 2021

Merhaba, 90 dakikalık bir video çevirisi için ne kadar fiyat vermek lazım? Tr-En yönünde, İngiltere'deki bir firmaya yapılacak. Bir de tahmini ne kadar sürer temiz bir kayıt? Dakika saniye belirtmeden direk metne dönüştürülecek.

Sarper Aman
Sarper Aman  Identity Verified
Türkiye
Member (2019)
English to Turkish
+ ...
Re... Sep 10, 2021

Merhaba,

Şu anda yurt dışı fimalar EN-TR için $2.35, $3, 3.25, $4, $6.5 gibi dakika başı çeviri ücreti veriyorlar. Benim karşılaştıklarım bunlar. TR-EN konusunda ise, anladığım kadarıyla Türkçe metin yok elinizde, deşifre işlemi de yapacaksınız. Yani iki kalem işiniz var, deşifre ve şifre. "Temiz bir kayıt"la ne demek istediniz anlayamadım. 5 yıldır alt yazı çevirisi yapan biri olarak, kaynak metni deşifre edilmiş işlerde günlük kapasitem 30 dak
... See more
Merhaba,

Şu anda yurt dışı fimalar EN-TR için $2.35, $3, 3.25, $4, $6.5 gibi dakika başı çeviri ücreti veriyorlar. Benim karşılaştıklarım bunlar. TR-EN konusunda ise, anladığım kadarıyla Türkçe metin yok elinizde, deşifre işlemi de yapacaksınız. Yani iki kalem işiniz var, deşifre ve şifre. "Temiz bir kayıt"la ne demek istediniz anlayamadım. 5 yıldır alt yazı çevirisi yapan biri olarak, kaynak metni deşifre edilmiş işlerde günlük kapasitem 30 dakika, 6-8 saat çalışarak. Konuşma sıklığı, işlenen konu da etkiliyor tabii. Videonun kalitesi de zorlayıcı olabiliyor. ÇEVBİR ücret çalışması yapmıştı, aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olabilir. Kolay gelsin.

https://cevbir.org.tr/avt/sinirli-gosterimlerde-altyazi-cevirisi-ve-baglantili-diger-hizmetlere-iliskin-tarife

https://cevbir.org.tr/avt/coklu-gosterimlerde-altyazi-cevirisi-ve-baglantili-diger-hizmetlere-iliskin-tarife-2
Collapse

Bülent Avcı
Bülent Avcı
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
teşekkürler Sep 10, 2021

teşekkürler

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

90 dakikalık video çevirisi

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »